Wzmożone napięcie mięśniowe w obrębie mięśnia czworobocznego

bóle karku

bóle karku

Bóle szyi i karku są dokuczliwymi schorzeniami, które w formie przewlekłej skutecznie utrudniają normalne funkcjonowanie. Leczenie zachowawcze w tym przypadku często nie przynosi pożądanych rezultatów.

 Wzmożone napięcie mięśniowe w obrębie mięśnia czworobocznego szyi może  być wynikiem nagłego uszkodzenia mięśni karku. Zwykle jednak jest ono spowodowane przeciążeniem lub długotrwałym utrzymywaniem głowy w jednej pozycji.

Do objawów tego typu urazu należą:

  • ból przy wykonywaniu ruchów szyi – czynnych i biernych,
  • promieniujący ból w obrębie karku i łopatek,
  • zmiana w postawie – pochylenie głowy,
  • niemożność przekręcenia głowy w stronę przeciwną do miejsca bólu,
  • rzadko spotyka się bóle głowy.

Innym powodem wzmożonego napięcia mięśniowego szyi i karku są mikrourazy. Mogą być spowodowane ostrym hamowaniem, potknięciem, nagłym odwróceniem szyi. Pojedyncze przypadki wpływają niezauważalnie na mięśnie czworoboczne karku. Jednak tego typu uszkodzenia nakładają się na siebie, często prowadząc do powstawania zmian zwyrodnieniowych. Te z kolej prowadzą do bólów w obrębie szyi i karku. Na zaawansowanym etapie choroby można zauważyć znaczną zmianę w postawie. Nienaturalne przygarbienie powoduje skurcze i wzmożone napięcie mięśni.  Dobre efekty leczenie przynosi terapia manualna w połączeniu z  fala uderzeniowa, która może przynieść ulgę w bólu już przy pierwszym zabiegu.

Nie czekaj - skontaktuj się z nami:
Mateusz 505 148 485 | Monika 507 054 431

Skontaktuj się

Komentarze są wyłączone.

Nie prowadzimy rehabilitacji w ramach NFZ

Nie czekaj i umów się:505 148 485 |507 054 431

Umów się:
Nie prowadzimy rehabilitacji w ramach NFZ