Migreny

migrena

Migrena to więcej niż poważny ból głowy. To skomplikowane schorzenie z szeroką gamą objawów, od bólu po zaburzenia widzenia. osoby cierpiące na migrenę często mają poczucie niekorzystania w pełni z życia – zawsze w obawie przed kolejnym napadem.

Migrena na każdego ma inny wpływ i doświadczenia jednej osoby też mogą się zmieniać wraz z upływem lat. Objawy są zróżnicowane: od bólu po jednej stronie głowy przez ból przy czesaniu po wrażenie odrętwienia, a nawet trudności w wysławianiu się.

Każdy cierpiący na migrenę potrafi określić szereg czynników, które wywołują jej napady. Są wśród nich stres, niewyspanie, zmiany hormonalne, pewne potrawy i wiele innych indywidualnych czynników.

Nie czekaj - skontaktuj się z nami:
Mateusz 505 148 485 | Monika 507 054 431

Skontaktuj się

Leczenie migreny

Zastosowanie osteopatii w walce z bólami migrenowymi jest bardzo skuteczne, ponieważ oddziałuje ona na wiele czynników jednocześnie. Zaburzenie funkcjonowania układu pokarmowego, czucia, zaburzenia w gospodarce hormonalnej, ograniczenie pola widzenia lub ruchomości w odcinku szyjnym to bardzo częste przypadłości towarzyszące migrenom. Ponadto, bóle głowy mogą występować jednocześnie z odczuciem zmęczenia, wzmożonym stresem, drżeniem rąk, problemami z koncentracją. Praca z pacjentem polega na balansowaniu napięcia w okolicy górnego otworu klatki piersiowej, okolicy podpotylicznej i spojenia klinowo-podstawnego. Podobnie ważne jest równoważenie funkcjonowania autonomicznego układu nerwowego.

Komentarze są wyłączone.

Nie czekaj i umów się:505 148 485 |507 054 431