Łokieć golfisty

Łokieć golfisty

Łokieć golfisty to bardzo częsta przypadłość – nie tylko u sportowców. Może ją powodować intensywny powtarzalny ruch lub praca przy biurku. Leczenie łokcia golfisty w dużej mierze skupia się na rehabilitacji. Sprawdźcie, co w takich przypadkach ma do zaoferowania fizjoterapia, poza odpoczynkiem, okładami i ćwiczeniami. 

Zapalenie nadkłykcia przyśrodkowego kości ramiennej, potocznie określane jako łokieć golfisty, to entezopatia przyczepu zginaczy przedramienia. Zwykle związane jest z uszkodzeniem przyczepów mięśni nawrotnego obłego lub zginacza promieniowego nadgarstka, często spowodowanych powtarzalnymi wielokrotnie czynnościami, pracami manualnymi lub dźwiganiem ciężarów.

Objawy

Podstawowym objawem łokcia golfisty jest silny ból po wewnętrznej, przyśrodkowej stronie stawu łokciowego, czasem promieniujący do przedramienia, nadgarstka, a nawet palców małego i serdecznego. Bolesność pojawia się podczas chwytania i noszenia rzeczy, rzucania piłką, otwierania drzwi z gałką czy uścisku dłoni. Początkowo ból jest niewielki i nie wiąże się z innymi ograniczeniami ruchomości czy siły, a narasta jedynie podczas wykonywania rzutów oraz nawracania przedramienia z oporem.

Nie czekaj - skontaktuj się z nami:
Mateusz 505 148 485 | Monika 507 054 431

Skontaktuj się

W przypadku bardziej rozwiniętego stadium łokcia golfisty do objawów zaliczamy również tkliwość łokcia, sztywność i słabość ręki, nadgarstka i palców. Niektórzy skarżą się na drętwienie lub mrowienie przedramienia – zwykle wiąże się to z bólem promieniującym do palców.

Leczenie

Jeżeli zdiagnozowany zostanie łokieć golfisty, to fizjoterapia jest jednym z kluczowych elementów kuracji.Zwykle rehabilitacja obejmuje ćwiczenia izometryczne, a na późniejszym etapie bardziej wymagające ćwiczenia z oporem. Poza tym stosuje się szereg zabiegów, między innymi:

  • terapię TECAR,
  • laseroterapię,
  • falę uderzeniową,
  • jonoforezę
  • masaż poprzeczny i funkcyjny,
  • kinesiotaping.

Terapia TECAR

Terapia TECAR wykorzystuje pozytywne działanie fali radiowej wysokiej częstotliwości na chore komórki. Dzięki dostarczeniu dużej dawki energii do tkanek, zabieg poprawia krążenie, drenaż i dotlenia tkanki, czyli tym samym przyspiesza regenerację.

Komentarze są wyłączone.

Nie prowadzimy rehabilitacji w ramach NFZ

Nie czekaj i umów się:505 148 485 |507 054 431

Umów się:
Nie prowadzimy rehabilitacji w ramach NFZ