Rehabilitacja sportowców – szybsza regeneracja dzięki innowacyjnym zabiegom!

Rehabilitacja sportowców

Rehabilitacja sportowców

Sportowcy to najbardziej wymagająca grupa korzystająca z usług fizjoterapeutycznych. Najczęściej zgłaszają się do gabinetu po kontuzji, z której trzeba ich szybko wyprowadzić. W celu intensyfikacji efektów i skrócenia czasu rekonwalescencji warto sięgnąć po laseroterapię wysokoenergetyczną, algonix oraz terapię tecar. Zabiegi można włączyć do leczenia bezpośrednio po urazie, jeszcze w fazie ostrej.

Szybka rekonwalescencja i sprawdzone, rozwiązania

Sportowcy mają ograniczony czas na rekonwalescencję, dlatego oczekują od fizjoterapeutów szybkich efektów, które pozwolą wrócić do treningów i rywalizacji. Najczęściej kontuzje zdarzają się, gdy obciążenie organizmu jest największe, czyli w sezonie startowym. Wtedy rozpoczyna się walka z czasem, co wiąże się z dużą presją dla fizjoterapeuty. Bardzo często specjaliści sięgają wtedy po fizykoterapię, która pozwala na przyspieszenie regeneracji tkanki i powrót sportowca do zmagań.

Terapia Tecar (transfer elektryczny pojemnościowy i rezystywny) to innowacyjna terapia polegająca na działaniu fali radiowej wysokiej częstotliwości. Pozwala ona na dostarczenie dużej dawki energii do tkanek, co wpływa na przyspieszenie ich regeneracji. Terapia Tecar wykorzystywana jest w leczeniu schorzeń mięśni (praca w trybie pojemnościowym) oraz kości i stawów (działanie w trybie rezystywnym). Przewagą terapii Tecar nad innymi metodami jest szybkość jej działania, szerokie spektrum zastosowania, a także potwierdzone i rzetelne efekty terapeutyczne.

Nie czekaj - skontaktuj się z nami:
Mateusz 505 148 485 | Monika 507 054 431

Skontaktuj się

Laser wysokoenergetyczny to terapia, która jest coraz szerzej dostępna w gabinetach fizjoterapeutycznych. Kluczowym jej parametrem jest wykorzystywana długość fali, która pozwala dotrzeć na odpowiednią głębokość w tkance.

Algonix stanowi najnowszą innowację, najbardziej zaawansowanej techniki leczenia bólu i rehabilitacji pourazowej. Jest przeznaczony do leczenia najtrudniejszych przypadków urazów, w tym szerokiego zakresu problemów z tkanką mięśniową i tkanką łączną.

Komentarze są wyłączone.

Nie prowadzimy rehabilitacji w ramach NFZ

Nie czekaj i umów się:505 148 485 |507 054 431

Umów się:
Nie prowadzimy rehabilitacji w ramach NFZ