ŁOKIEĆ TENISISTY – jak pozbyć się uporczywego bólu?

Łokieć tenisisty

Łokieć tenisisty

Łokieć tenisisty przyczyny dolegliwości

Przyczyny dolegliwości jak już zostało wspomniane są wynikiem powtarzających się mikro-urazów w obrębie nadgarstka. To właśnie nieprawidłowa biomechanika tego stawu wynikająca z wielogodzinnej pracy przy komputerze, wkręcania bądź wykręcania śrub lub innych czynności, podczas których nadgarstek znajduje się w nienaturalnej pozycji doprowadza do zmiany napięcia mięśni prostownika długiego nadgarstka, prostownika krótkiego lub prostownika palców, w obrębie łokcia znajdują się przyczepy mięśni prostowników. Z nawarstwiających się mikro-urazów z czasem tworzy się stan zapalny, który objawia się m.in. silnym bólem. Przyczyna problemu stanowi w tym wypadku punkt wyjścia do skutecznego leczenia omawianego schorzenia.

Oprócz przyczyny lokalnej w obrębie mięśni przedramienia, problem bólu stawu łokciowego może wynikać z powodu zmian w odcinku szyjnym oraz na poziomie górnego otworu klatki piersiowej. Z tego rejonu wychodzi zaopatrzenie nerwowe i naczyniowe dla kończyny górnej. W celu postawienie prawidłowej diagnozy należy skonsultować się ze specjalistą. W gabinecie FizjoMat zbadamy Twój przypadek i dobierzemy odpowiednie leczenie.

Nie czekaj - skontaktuj się z nami:
Mateusz 505 148 485 | Monika 507 054 431

Skontaktuj się

Objawy

Silny ból, który może promieniować do przedramienia, a nawet nadgarstka, osłabienie siły mięśniowej ręki, ocieplenie okolicy łokcia, czasem niewielki obrzęk. To charakterystyczne objawy schorzenia jakim jest łokieć tenisisty. Długotrwałe łagodzenie objawów lekami przeciwbólowymi i niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi nie ma sensu. Objawy całkowicie nie ustąpią jeżeli nie zostanie wyleczony stan zapalny.

Leczenie falą uderzeniową

Jak już wspomnieliśmy na początku łokieć tenisisty to zapalenie bocznego nadkłykcia kości ramiennej. W związku z tym konieczne jest wyleczenie tego stanu zapalnego. Z naszego doświadczenia wynika, że bardzo dobre rezultaty terapeutyczne w leczeniu łokcia tenisisty dają zabiegi falą uderzeniową. Jest to metoda nieinwazyjna, której skuteczność sięga 80%. Doskonale wpływa na przebudowę komórek budujących tkankę miękką, dzięki czemu szybko zmniejsza stan zapalny, jak również dolegliwości bólowe. Po zabiegach falą uderzeniową wzrasta produkcja naturalnego kolagenu, który jest budulcem tkanek miękkich, poprawia się też cyrkulacja krwi. Na uwagę zasługuje również działanie rozluźniające, co nie jest bez znaczenia w przypadku zwiększonego napięcia mięśni prostowników.

Komentarze są wyłączone.

Nie czekaj i umów się:505 148 485 |507 054 431