Ostroga piętowa – zapomnij o bólu!

Ostroga piętowa

Ostroga piętowa

Jest to dość popularna dolegliwość w społeczeństwach wysokorozwiniętych. Dlatego też coraz więcej pacjentów szuka sposobu, jak poradzić sobie z objawami ostrogi piętowej. Są to głównie ból pod piętą lub z tyłu pięty, ból przy chodzeniu, najsilniejszy przeważnie rano. Te objawy mogą świadczyć również o innych schorzeniach takich jak: zapalenie rozcięgna podeszwowego, pęknięcie kości piętowej, czy też zapalenie ścięgna Achillesa. W celu dobrania odpowiedniego leczenia ważna jest odpowiednia diagnostyka. Jeżeli ból pięty spowodowany jest ostrogą piętową to najlepszym rozwiązaniem terapeutycznym jest wykonanie indywidualnych wkładek ortopedycznych oraz terapia falą uderzeniową. Takie połączenie wydatnie zmniejsza dolegliwości bólowe i pozwala szybko wrócić pacjentowi do codziennych obowiązków.

Ostroga piętowa przyczyny:

Ostroga piętowa to w zdecydowanej większości przypadków skutek nieleczonego przewlekłego stanu zapalnego rozcięgna podeszwowego (ostroga piętowa dolna) lub ścięgna Achillesa (ostroga piętowa górna). To bezpośrednia przyczyna schorzenia. Z kolei wyżej wymienione stany zapalne mogą być efektem chodzenia w źle dobranym obuwiu, z fabrycznymi, niewygodnymi wkładkami. Przyczyną mogą być też mikro-urazy będące wynikiem nadmiernej aktywności sportowej. Również osoby cierpiące na nadwagę mają problemy zarówno z rozcięgnem podeszwowym jak i ścięgnem Achillesa. Leczenie ostrogi piętowej powinno się więc opierać nie tylko na zniesieniu objawów, ale także na eliminacji przyczyny. W przeciwnym razie to uciążliwe schorzenie powróci, a pacjent znowu będzie cierpiał z bólu.

Nie czekaj - skontaktuj się z nami:
Mateusz 505 148 485 | Monika 507 054 431

Skontaktuj się

Oprócz zabiegów fizykalnych zmniejszających objawy bólowe warto skorzystać z terapii manualnej, dzięki której można przywrócić prawidłowy balans całego ciała poprzez odpowiednie ustawienie miednicy, kręgosłupa oraz wyrównanie napięcia mięśniowo-powięziowego.

Ostroga piętowa leczenie falą uderzeniową

Jak już zostało wspomniane ostroga piętowa musi być leczona wielotorowo. W ten sposób efekty terapeutyczne przyjdą szybciej i będą trwałe. Zwapnienie w kształcie haczyka traktujemy falą uderzeniową. Jest to metoda o wysokiej skuteczności, sięgającej nawet 80%! 

Doskonale rozbija zwapniałe fibroblasty i poprawia cyrkulację krwi. Dzięki tej terapii wzrasta też produkcja naturalnego kolagenu koniecznego do odbudowy tkanek miękkich. Terapia falą uderzeniową jest zupełnie nieinwazyjna. Większość pacjentów odczuwa wyraźną poprawę już po 2-3 krótkich zabiegach, a ok 5 sesji wystarcza przeważnie do pełnego wyleczenia. Jeżeli dotychczasowe metody leczenia nie pomogły , a nie próbowałeś jeszcze fali uderzeniowej, to koniecznie umów się na wizytę.

Komentarze są wyłączone.

Nie prowadzimy rehabilitacji w ramach NFZ

Nie czekaj i umów się:505 148 485 |507 054 431

Umów się:
Nie prowadzimy rehabilitacji w ramach NFZ