Ból kręgosłupa

Ból kręgosłupa

Trudny do zniesienia i uniemożliwiający normalne funkcjonowanie ból kręgosłupa sprawia, że coraz więcej osób potrzebuje skutecznej rehabilitacji, która doraźnie wyeliminuje ból, ale takiej, która sprawi, że ten nie będzie powracał.

Przyczyny dolegliwości bólowych kręgosłupa

Wśród licznych czynników wywołujących ból kręgosłupa należy wymienić m.in. anomalie wrodzone, zmian zwyrodnieniowe, urazy, przeciążenia, zaburzenia metaboliczne, problemy psychologiczne.

Jakie schorzenia objęte są postępowaniem terapeutycznym?

Nowoczesne terapie mają szeroki wachlarz zastosowań. W lżejszych przypadkach stosowane są jako jedyne postępowanie przywracające sprawność, w cięższych stają się uzupełnieniem leczenia szpitalnego i farmakoterapii.

Nie czekaj - skontaktuj się z nami:
Mateusz 505 148 485 | Monika 507 054 431

Skontaktuj się

Wskazaniem do rehabilitacji jest ból kręgosłupa w odcinku lędźwiowym, ból kręgosłupa w odcinku piersiowym, ból kręgosłupa w odcinku szyjnym, dyskopatia (potocznie nazywana „wypadnięciem dysku”), zmiany degeneracyjne krążka międzykręgowego, kręgozmyk, rwa kulszowa, której towarzyszy ból promieniujący na kończyny, mrowienia i drętwienia kończyn, ogólne bóle pleców, bóle i sztywnienie karku, bóle głowy (migreny mogą być spowodowane problemami z kręgosłupem).

Oczywistym powodem udania się do gabinetu rehabilitacji powinny być także wszelkie urazy mechaniczne, czyli następstwa wypadków komunikacyjnych, kontuzje sportowe, bóle pojawiające się po dźwignięciu ciężaru lub spowodowane inną formą ruchu (np. gwałtownym wyprostem czy skrętem).

Rehabilitacją objęte mogą zostać także osoby z wadami postawy, skrzywieniami kręgosłupa – w dużej mierze dotyczy to dzieci i młodzieży, nawet jeśli nie wystąpiły jeszcze dolegliwości bólowe. Z zabiegów rehabilitacji powinny skorzystać także kobiety, które zaczęły odczuwać bóle kręgosłupa w czasie ciąży.

Bóle kręgosłupa rehabilitacja

Rehabilitacja jest kluczowym postępowaniem w przypadku dolegliwości bólowych kręgosłupa. Celem rehabilitacji jest likwidowanie bólu oraz wyeliminowanie jego nawrotów, zdrożenie profilaktyki i odpowiedniej edukacji pacjenta.

Podczas rehabilitacji fizjoterapeuta wykorzysta odpowiednie techniki terapii manualnej, zalecane do stanu pacjenta. Przykładem terapii jaką może zastosować fizjoterapeuta jest praca na powięzi, tkankach miękkich, neuromobilizacje i wiele innych. Dodatkowo proces rehabilitacji można wspomagać zabiegami z zakresu fizykoterapii np. pole magnetyczne.

Komentarze są wyłączone.

Nie prowadzimy rehabilitacji w ramach NFZ

Nie czekaj i umów się:505 148 485 |507 054 431

Umów się:
Nie prowadzimy rehabilitacji w ramach NFZ