Przezskórna elektroliza (EPTE)

przezskórna elektroliza

Terapia przezskórna elektroliza (EPTE) to inwazyjna technika fizoterapii polegająca na zastosowaniu mikroprądów za pomocą igły do akupunktury, która umożliwia dostęp do uszkodzonego ścięgna. Następnie przez igłę podawany jest prąd galwaniczny o określonych parametrach, który powoduje reakcję w tkance.

Ta reakcja stymuluje proces gojenia i sprzyja właściwej przebudowie tkanki. Mikroprądy o małej intensywności zwykle nie są odczuwalne przez pacjenta.

Proces elektrolizy niszczy zdegenerowaną tkankę i wznawia naturalny proces zapalny potrzebny do regeneracji w prawidłową zdrową tkankę. Do zabiegu wykorzystywany jest aparat USG w celu precyzyjnego wykonania zabiegu oraz znalezieniu zdegenerowanej tkanki.

Nie czekaj - skontaktuj się z nami:
Mateusz 505 148 485 | Monika 507 054 431

Skontaktuj się

Przezskórna elektroliza jest to przełomowa technika, której zastosowanie skraca czas leczenia w tak trudnych patologiach, jakimi są entezopatie oraz tendinopatie.

W trakcie zabiegu pacjent może poczuć lekkie uczucie pieczenia lub rozpierania, a sam czas przepływu prądu to maksymalnie 2 minuty.

Po zabiegu należy wykonać przerwę od obciążeń fizycznych na dane ścięgno około 36h.

W ciągu 48 godzin bolesność ścięgna ulega złagodzeniu. Ważne jest, aby w tym czasie nie stosować żadnych leków przeciwzapalnych.

Po okresie 36h od zabiegu należy wprowadzić na modulowane ścięgno obciążenie (ćwiczenia) w celu przebudowy i wzmocnienia ścięgna.

Zalecanych jest średnio 6 zabiegów z tygodniowym odstępem. Aby wzmocnić efekty leczenia fizjoterapeuta zaleci odpowiednie ćwiczenia na okres 12 tygodni.

Najczęstsze problemy

  • ścięgien zginaczy nadgarstka „łokieć golfisty”
  • ścięgien mięśni stożka rotatorów stawu ramiennego „bolesny bark”
  • pasmo biodrowo-piszczelowe „kolano biegacza”
  • ścięgno Achillesa – ścięgna prostowników nadgarstka „łokieć tenisisty”
  • więzadło rzepki „kolano skoczka”
  • ścięgna mięśni pośladkowych „zespół bólowy krętarza większego”

Komentarze są wyłączone.

Nie czekaj i umów się:505 148 485 |507 054 431